הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

יד לאחים מבכה מרה את הסתלקות שר התורה הראשל"צ מרן הרב עובדיה יוסף זצוקללה"ה

15/11/2011

   

הרב ליפשיץ זצ"ל בפגישה עם נשיא

מועצת חכמי התורה, מרן הרב

עובדיה יוסף

 

 

 

הרב ליפשיץ זצ"ל עם ילדי הניצולות

מכפרים ערביים בביקור המרגש

אצל הגר"ע יוסף

מרן הרב עובדיה יוסף זצוקללה"ה בלט לא רק בגדולתו התורנית הכבירה אלא גם בפעילותו להצלת המוני בני עדות וגלויות מרדת שחת וקרבם וחיזקם בעוז ובתעצומות לשאת מורשתם המפוארת מדורי דורות. מרן זצוקללה"ה ניצב כמעוז ומגדול לימין מייסד ויו"ר יד לאחים הרב הגאון רבי שלום דב ליפשיץ זצ"ל, בעומדו לימיננו בחיבה יתירה לביצור מערכות ההצלה, למעלה משנות דור ועד הנה, בלב ונפש חפצה.

 

לפני שנתיים, עם פטירת הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ זצ"ל, מייסד ויו"ר ארגון יד לאחים, ספד לו מרן בשיעורו השבועי (פרשת וירא ה'תשע"א).

 

להלן חלק מדבריו של מרן:
 
"היה אחד הרב ליפשיץ הוא ראש המפעל הזה שקוראים אותו יד לאחים הם עושים נפלאות. הם מצילים בנות ישראל, שלצערנו התדרדרו והתחתנו עם ערבים ונמצאים בערים שלהם. משפילים אותם לא נוהגים בהם כבוד לא שום דבר. את יהודיה, מקללים אותה. מסכנה שבוית חרב בידם. יש לה ילדים קוראים אותם מוסטפה מוחמד. ילדים יהודים לפי הדין הולכים אחרי האם, האם יהודיה הילדים יהודים אבל הם מחנכים אותם אצלם".
"הרב הזה הרב ליפשיץ זכותו בגן עדן היה הולך, שם נפשו בכפו שולח בולשת ש"ב וש"ג, הולכים מחפשים אותם ומוצאים אותם. לוקח אותם מביא אותם עם הילדים שלהם, עושה להם ברית מילה, מכניס אותם בתורה.
 
הגר"ע יוסף הזכיר גם בדבריו את הביקור המרגש שנערך בביתו לפני כשנתיים, כאשר הגיע אליו הרב ליפשיץ בלוויית ניצולות מכפרים ערביים וילדיהן על מנת שיזכו להתברך מפיו של הרב.
 
מרן המשיך בדבריו ואמר "הרב שלום ליפשיץ רק מקרוב נפטר. אבל כתוב וזרח השמש ובא השמש עד שלא שקעה שמשו של צדיק, הקב"ה בורא צדיק אחר במקומו. הם ממשיכים את המסורת הזאת".
 
בסיום דבריו קרא הרב עובדיה לציבור, לתמוך בהמשך הפעילות של יד לאחים: "מצוה גדולה להחזיק בהם. תזכרו את יד לאחים! מי שעוזר להם מציל נפשות מישראל... מי שיכול להציל אשרי חלקו. כל המציל אחד מישראל, כאילו הציל עולם מלא."


 

 

לצפיה בדבריו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוקללה"ה

 


 

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100