הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

אירוע מרגש בפעם החמישית: הכנסת ס"ת חגיגית של הזוכים בהגרלת יד לאחים על ספר התורה

10/11/2015
טקס סיום כתיבת ספר תורה בבית משפחת נח. נראים: הרב משה כהן מיד לאחים וסופר הסת"ם (הגדל)
טקס סיום כתיבת ספר תורה בבית משפחת נח. נראים: הרב משה כהן מיד לאחים וסופר הסת"ם

זו השנה החמישית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה מהודר ומפואר. ההגרלה נערכת מידי שנה בערב חג הפסח לכל תורמי יד לאחים. בהגרלה האחרונה זכתה משפחת נח מאשדוד. אם המשפחה שקיבלה את הטלפון על הזכייה המרגשת סיפרה בדמעות כי כל משפחתה תורמת ליד לאחים זה שנים ארוכות, וכי חלום חייהם היה לזכות להכניס ספר תורה. האם הוסיפה ואמרה כי בימים האחרונים המשפחה כולה מצפה בדריכות לטלפון שאולי יגיע ויבשר על זכייתם בספר התורה.

לאחר שבחצי השנה האחרונה נכתב ספר התורה המהודר על ידי סופר ירא שמיים שנבחר בקפידה על ידי המשפחה, נערך ביום חמישי האחרון בבית משפחת נח טקס סיום כתיבת האותיות. מיד לאחריו יצאה התהלוכה שנערכה לקול מצהלות חוגגים בהשתתפות מאות מתושבי אשדוד, לכיוון בית הכנסת 'בני קדושים' בו מתפללים בקביעות הזוכים בהגרלה משפחת נח.

עם תום הריקודים הנלהבים והשמחים בבית הכנסת המשיכו המשתתפים לסעודת מצווה שנערכה ברוב פאר והדר באולמי 'ארמונות סהרה' שבאזור התעשייה באשדוד.

את האירוע פתח בנם של הזוכים, ראובן, שביקש להודות לארגון יד לאחים בשם כל בני המשפחה. הוא ציין בדבריו כי הם הופתעו בכל פעם מחדש לראות איך יד לאחים דואג לכל פרט בהגרלת ספר התורה. החל מנתינת ספר התורה, עבור דרך מודעות הרחוב המבשרות על הכנסת ספר התורה, מימון התהלוכה וכלה במשאית מקושטת ומפוארת שליוותה באורות ובצלילים את הכנסת ספר התורה.

הרב גבריאלי, ראש ישיבה נווה דקלים אשדוד, דיבר על חשיבות הכנסת ספר תורה והעלה על נס את ארגון יד לאחים שלא ערך "עוד הגרלה" על מכונית, מקרר או מכונת כביסה אלא על דבר קדוש כספר תורה.

נציג יד לאחים באירוע, הרב משה כהן, שיבח בדבריו את משפחת נח שבמשך שנים ארוכות תורמת ליד לאחים. בדבריו אמר כי מצווה גוררת מצווה וכי המשפחה שהחלה במצוות פדיון שבויים זכתה במצוות כתיבת ספר תורה, שהיא מצוות עשה מן התורה.
תהלוכת ספר התורה ברחובות אשדוד. במרכז, ראובן נח – בנם של הזוכים


המתפללים הנרגשים מקבלים עם ספרי התורה של בית הכנסת את ספר התורה החדש. במרכז: הזוכה, יוסף נח, עם ס"ת החדש

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100