הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

הגרלת יד לאחים השישית על ספר התורה
רגע לאחר הזכיה בס"ת הודיע הזוכה בהתרגשות: אתרום את הספר לבית כנסת בבסיס צה"ל

3/05/2016

זו השנה השישית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה לתורמים להצלת נשים וילדים יהודיים מכפרים ערביים ולמאבק בנגע המיסיון הנוצרי. בהגרלה האחרונה שנערכה כמידי שנה בי"ג בניסן - ערב חג הפסח, זכו יעקב ואסתר צירקוס, חסידי חב"ד מקרית-מלאכי.

ההגרלה נערכה בפיקוח שני רואי חשבון ובהשתתפות פעילים מיד לאחים שריכזו את שמות התורמים שנכנסו להגרלה השנתית. ההתרגשות גאתה כששמם של הזוכים עלה על צג המחשב והרב סגל – מרצה בכיר ביד לאחים, כובד לחייג אליהם ולבשר על זכייתם.

הרב סגל פתח את שיחת הטלפון המרגשת עם משפחת צירקוס, כשהודיע שהוא שמח להיות איש בשורה ולבשר להם על זכייתם בספר התורה. אב המשפחה, יעקב שקיבל את הטלפון, הודה לה' ובירך בהתרגשות את ברכת "הטוב והמטיב", כשבמקביל פורצת שירה ספונטנית של שירת "סימן טוב ומזל טוב" מפיהם של אנשי יד לאחים שערכו את ההגרלה, כשהזוכה מצטרף אליהם מצדו השני של הקו.

בסיום השירה סיפר הזוכה כי מאז ששמע על קיום ההגרלה, הוא קיווה כל הזמן לזכות בספר התורה כמי שתורם ליד לאחים במשך שנים רבות בהוראת קבע והוא מאושר מקבלת הטלפון שבישר על זכייתו.

בו במקום הודיע הרב צירקוס בהתרגשות כי ספר התורה יוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת שבבסיס מז"י – מפקדת זרוע היבשה, הסמוך למקום מגוריו בקרית מלאכי, בו הוא מתפלל עם החיילים בשבתות ובחגים. "תמיד החזקתי בחלום להכניס ספר תורה. אכניס אותו לבסיס כדי לקרב את ליבם של ישראל לאבינו שבשמיים".

רו"ח א. בן-שלום (משמאל) לצד רו"ח חיצוני ש. זכריה (מימין) מלווים את ההגרלה במשרדי יד לאחיםהדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100