הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

רוב הציבור מתנגד לנישואי תערובת ולגיור זרים
60 אחוז מהציבור מתנגד לנישואי תערובת ולגיור זרים לשם נישואין - קובע דו"ח חדש של ארגון משפחה חדשה, הארגון לקידום זכויות המשפחה בישראל ולמען זכות האדם למשפחה, בין היתר מציג הדו"ח סקר בו נבדקו עמדות הציבור ביחס לנישואי התערובת בחברה הישראלית.


תוצאות הסקר מצביעות על התנגדות נחרצת לנישואי תערובת. 60% מהציבור הישראלי מתנגדים לנישואי תערובת, נשואי התערובת בין יהודים לבין לא יהודים ובין בני דתות אחרות, הפכו לתופעה נפוצה בשני העשורים האחרונים, בין היתר, בעקבות גלי העלייה של שנות ה-90 מחבר המדינות, כמו גם בקרב העולים באתיופיה.

עוד נאמר, כי ב-50 השנים האחרונות עלה מספר נשואי התערובת בתפוצות דהיינו נישואין בין יהודים ללא יהודים, ב-200%, או במילים אחרות, כל יהודי שני, הנישא כיום בתפוצות, נישא לבן זוג שאינו יהודי.

לדברי עו"ד אירית רוזנבלום יו"ר הארגון בישראל 1 מכל 10 בני זוג הוא זוג מעורב.

 מתוך נתוני הסקר עולה עוד, כי 62% מהציבור בישראל מתנגדים שאחד מילדיהם יינשא בנישואי תערובת ואם זה כבר קורה, ציינו הנשאלים, כי אז 39% מעדיפים שבן הזוג יהיה לבן ואילו 34% מסרבים בכלל לחשוב על אפשרות מעין זו. 53% מהציבור אף ציינו כי אינם מוכנים לקבל את גיורו של בן הזוג הזר ומבחינתם הדחייה היא מוחלטת.

 עוד נאמר בסקר כי, ההתנגדות לנישואי תערובת גבוהה יותר בקרב בני 35-54 (66%), לעומת צעירים יותר (54%), בקרב בעלי השכלה עד תיכונית (67%) לעומת בעלי השכלה על תיכונית ומעלה (55%), בקרב נשואים (65%), לעומת לא נשואים (51%) ובקרב בעלי הכנסות נמוכות לעומת גבוהות.

ההתנגדות לנישואי התערובת גבוהה יותר ככל שרמת הדתיות גבוהה יותר: 35% מהחילוניים מתנגדים לנישואי תערובת, לעומת 68% מהמסורתיים ו- 95% מהדתיים.

עולים חדשים תומכים יותר בנישואי תערובת (41%) לעומת כלל האוכלוסייה.

שיעור מי שאינם תומכים בגיור עובדים זרים לצורך נישואין עם ישראלים גבוה יותר בקרב גברים (59%) לעומת נשים (47%), בקרב נשואים (56%) לעומת לא נשואים (42%).

ההתנגדות עולה ככל שרמת הדתיות גבוהה יותר.
ההתנגדות נמוכה יותר בקרב עולים חדשים (45%) לעומת שאר האוכלוסייה.

 יחד עם זאת יש לציין כי על פי הנתונים שנמסרו מארגון משפחה חדשה חלה עלייה מתמדת גם במספר בני הזוג המעורבים המתירים את נישואיהם, בשמונת החודשים האחרונים של שנת 2003 הוגשו 1,617 בקשות חדשות להתרת נישואיי תערובת.

לדברי עו"ד אירית רוזנבלום: "החברה הישראלית מתוסכלת ומבולבלת, מחד היא מייבאת זרים בהמוניהם מאידך מסרבת לקבל אותם, מדובר בפצצת זמן מתקתקת".

(פ.ק.)

מתוך אתר ערוץ 7

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100