הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 23, אלול תשע"ח

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

"האסיר היהודי המפורסם בעולם" ביקר ביד לאחים והתרגש למראה פדיון השבויים

 


ביקור מרגש ורב רושם נערך במשרדי יד לאחים הראשיים בבני ברק, כאשר הרב שלום-מרדכי רובשקין, שזכה לכינוי "האסיר היהודי המפורסם בעולם", שזכה לחנינה מנשיא ארה"ב טראמפ לאחר שמונה שנות ייסורים בכלא האמריקאי, הגיע להתרשם מקרוב מפעילות יד לאחים לפדיון שבויים.
במהלך ביקורו ביד לאחים, צפה הרב רובשקין באלבומים המתעדים את הפעילות הענפה של יד לאחים ושמע סקירה מנציגי המחלקות השונות על שלל פעילויות ההצלה שלהם.
בסיום ביקורו הרים האורח תרומה לפעילות הארגון ואמר כי הוא מרגיש חובה וזכות ליטול חלק בפעילות יד לאחים לפדיון שבויים בכל ימות השנה.

 

 

 

 

מקדמים את פני הרעה: צוות יד לאחים נחת באומן כהכנה לקמפיין של כת נוצרית

 


פניות שהגיעו בשנתיים האחרונות ליד לאחים העלו כי מיסיונרים מהכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" ניצלו את ההתכנסות של רבבות יהודים באומן בראש השנה ובימים שלפניו, כדי לפעול בדרכי מרמה לנסות לשדלם להמרת דת.


לפי הפניות שהגיעו אז, המיסיונרים פעלו ברחבי העיר באמצעות חלוקת פליירים בבניינים בהם משתכנים יהודים וכן הקימו דוכן עם חומרי הטפה להמרת דת. הפניות הגיעו ליד לאחים לאחר ראש השנה, עם שובם של האורחים לארץ ולכן בארגון לא יכלו לטפל בנושא בשנים עברו. הפעם, כלקח ממקרי העבר שיגרו ביד לאחים צוות שישהה באומן בימים הקרובים והציבור מוזמן לפנות אליו בכל התקלות במפגע מיסיונרי. מדובר בבחורי ישיבה שנוסעים בכל שנה לאומן ומכירים היטב את המקום, אשר עברו הכשרה קצרה ביד לאחים כיצד לזהות ולטפל במקרים מיסיונריים. חלק מפעילות המנע של יד לאחים כוללת גם חלוקת פליירים ותליית מודעות במקומות מרכזיים המזהירים את הציבור מפני המיסיונרים, וקוראים לאורחים ליצור קשר מידי עם מוקד החירום הפועל באומן - בכל התקלות במפגע המיסיונרי.

 

 

 

 

בערב ר"ה תיערך תפילה בציון רבי לוי יצחק מברדיטשוב על התורמים לפדיון שבויים 

 


בערב ראש השנה תיערך תפילה מיוחדת בציונו של רבי לוי יצחק מברדיטשוב, המכונה "סנגורן של ישראל", בברדיטשוב שבאוקראינה. התפילה לשנה טובה ומתוקה ולכל הישועות, תיערך על ידי שליחי הארגון באוקראינה שיקריאו את שמותיהם של כל התורמים להמשך פעילות יד לאחים לפדיון שבויים. מהמוקד האחראי על העברת השמות לתפילה ביד לאחים, נמסר כי ניתן להעביר שמות באמצעות הטלפון או באמצעות אתר יד לאחים עד ליום ראשון הקרוב, ערב ראש השנה, בשעה 12:00 בצהריים. כמו כן ניתן למסור שמות לפתילה שתיערך בציון הקדוש בכל ערב ראש חודש – למשך שנה שלימה.
לפרטים נוספים ולהעברת שמות ותרומות אנא חייגו 9234*

 

 

 

 

דבש, שופר ושאר מנהגים - כך פותחים שנה ברגל ימין

 


ראש השנה מתקרב, וזה הזמן להתכונן ולרענן את הזיכרון ברשימת המנהגים והמצוות של ראש השנה. הנה לכם רשימה מאוד שימושית עם תאריכים, זמנים וקישורים שיועילו לכם להתכונן לקראת החג כראוי.
מוכנים? אז נתחיל:


* השנה העברית החדשה היא שנת ה'תשע"ט ובה אנו מציינים 5779 שנה לבריאת העולם.


* ראש השנה מתחיל ביום ראשון, כ"ט באלול, ה-9 בספטמבר למניינם, עם שקיעת החמה. 


או אז נשים ובנות (גם ילדות קטנות) מדליקות נרות חג ומברכות שתי ברכות: "ברוך אתה אד-ני, א-לוהינו מלך העולם, אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר של יום הזיכרון". "ברוך אתה אד-ני, א-לוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".


 מי שלא הספיקה להדליק בזמן, יכולה להדליק גם לאחר-מכן באמצעות שימוש באש שהייתה דלוקה מערב החג.


* בליל החג הבנים מאחלים זה לזה: "לשנה טובה תכתב ותחתם!" ואילו הבנות "לשנה טובה תכתבי ותחתמי!"


* את התפוח בדבש, הרימון, הראש של דג – או של איל – ושאר הסימנים המיוחדים אוכלים כדי שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה. הם נאכלים בלילה הראשון של החג. יש עדוֹת הנוהגות לאכול את "סימני החג" גם בלילה השני.


* מכיוון ששני ימי ראש השנה חלים ביום חול, יש לנו את הזכות והמצווה לשמוע את תקיעת תקיעת השופר פעמיים: גם ביום שני, ה-10 בספטמבר, וגם ביום שלישי, ה-11 בספטמבר. אל תשכחו ללכת לבית הכנסת יחד עם כל המשפחה כדי לקיים את המצווה המיוחדת של החג! בתי חב"ד רבים בארץ ובעולם מפעילים את פרויקט "בית הכנסת הפתוח" עם תפילות פתוחות לכולם ללא תשלום וללא הזמנה מראש.


* לאחר תפילת מנחה של יום שני, א' בתשרי, ה-10 בספטמבר, נהוג לערוך את ה"תשליך".


* בלילה השני של החג שחל ביום שני, מדליקים נרות חג אחרי צאת הכוכבים באמצעות שימוש באש שהייתה דלוקה קודם לכן.


* חג ראש השנה מסתיים ביום שלישי בערב. לאחר צאת הכוכבים ותפילת ערבית עורכים "הבדלה", אבל לא מברכים את ברכת "בורא מיני בשמים" ואת ברכת "בורא מאורי האש".


בהזדמנות זו, אנו רוצים לאחל לכולכם חג שמח!


כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה!


יהי רצון שהשנה הקרובה תביא עמה רק ברכות לכם ולמשפחתכם ותהיה שנת גאולה!

מבוסס על חומר מאתר he.chabad.org. תודתנו נתונה להם

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100