הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 25, תשרי תשע"ט

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

המאבק במיסיון באומן הוכתר בהצלחה

 

 

בניוזלטר הקודם דיווחנו לכם על ההכנות של יד לאחים לשליחת צוות מתנדבים מיוחד, להיאבק במיסיון הנוצרי שמנסה לפעול בעיר אומן שבאוקראינה, בקרב אלפי האורחים המגיעים למקום.


ואכן, כפי שהיה צפוי מראש, נתקל הצוות המיוחד שפעל בראש השנה ובימים שקדמו לו, בפעילות מיסיונרית נרחבת למדי. "בחלק מהמקרים היו אלו הפעילים שפטרלו בעיר ואספו חומרים מיסיונריים בעברית שפוזרו במקומות הומי אדם. בחלק אחר, פניות שהגיעו למוקד המקומי התריעו על פעילות מיסיונרית והצוות הוזנק כדי לטפל גם באותם המקרים" אומרים במחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים.


במחלקה גם מציינים בסיפוק כי הפעילות הגלויה והסמויה של הצוות המיומן, הביאה את המיסיונרים לסגת מכוונתם המקורית להעמיד במקום דוכן להמרת דת כבשנים עברו, ובמקום זאת להסתפק רק בחלוקת חומר מיסיונרי בהיחבא.


למרות ההצלחה, עצם הפעילות המיסיונרים בעיר, מוכיחה את החוצפה וחוסר הגבולות של המיסיונרים. "לא יאומן כי יסופר. גם במקום אליו נוסעים רבבות יהודים להתפלל בראש השנה, מעיזים אנשי המיסיון הנוצרי לבוא ולהטרידם בדברי הבל ולנסות להמיר את דתם. אנו תפילה כי השנה הבאה עלינו לטובה תהיה השנה שבה נזכה לקיום הייעוד 'להעביר גילולים מן הארץ'".

 

 

 

בביקורם המסורתי, כמידי ערב ראש השנה: 
גדולי ישראל הרעיפו ברכות חמות על ראשי יד לאחים ותרמו מכספם הפרטי למצוות פדיון שבויים

 

 

גדולי ישראל שליט"א קיבלו בחיבה במעונם את ראשי יד לאחים שהגיעו להתברך לקראת השנה החדשה, ולמסור דו"ח על ההתפתחות המרשימה בכל מישורי ההצלה שהארגון עוסק בהם.

הרבנים התעניינו אצל יו"ר יד לאחים הרב ישראל ליפשיץ, הרב שמואל ליפשיץ מראשי הארגון והמנכ"ל הרב יוסף גנץ, אודות פרטים שונים הנוגעים להצלת נפשות מציפורני המיסיון ומכפרים ערביים. הם עיינו בדו"ח המיוחד שמרכז עשרות סיפורי הצלה מרכזיים משלשת החודשים האחרונים של השנה, וקיבלו חוברת מיוחדת המרכזת אלפי שמות של ניצולי יד לאחים, אנשים, נשים וטף – בכדי שיעתירו עליהם לשנה טובה ומתוקה.

בין הרבנים ניתן למנות את הגאון הרב חיים קנייבסקי שליט"א, הגאון הרב גרשון אדלשטיין שליט"א, הגאון הרב ברוך פוברסקי שליט"א, הגאון הרב חיים הלוי וואזנר שליט"א, האדמו"ר מסדיגורא שליט"א והאדמו"ר ממודז'יץ שליט"א,

למשלחת יד לאחים התלוותה משלחת של ילדים בוגרים ובחורי ישיבה, שמראם החיצוני לא הסגיר את העובדה שהם גדלו וחונכו כמוסלמים. משלחת מייצגת זו הייתה הדוגמא החיה לפעילות פדיון שבויים של יד לאחים, ולפעילות ההמשך של הארגון עם הניצולים.

בסיום הביקור הרעיפו גדולי ישראל ברכות חמות על ראשי יד לאחים, שיזכו להמשיך לקדש שם שמיים ברבים ולהחזיר עוד ועוד נשמות לצור מחצבתם, ואף תרמו מכספם האישי לטובת המשך פעילות הקודש של יד לאחים לפדיון שבויים. הם גם בירכו בחום את הבחורים לשנה טובה ומתוקה ושיזכו לגדול בתורה וביראת שמיים לתפארת עם ישראל, מבלי שאנשים מעברם יפריעו להם בדרכם החדשה. הבחורים הניצולים התרגשו מאוד ואמרו כי לא ישכחו את הרגעים הנדירים הללו בקרבתם של גדולי ישראל.

 


יד לאחים ערך מעמדי תפילה מיוחדים בערב יום הכיפורים – לתורמים לפדיון שבויים


 

 

ביום שלישי שעבר, ערב יום הכיפורים, ערך יד לאחים מעמדי תפילה מיוחדים שנערכו שעות ספורות לפני כניסת יום הדין, במקומות קדושים ומיוחדים. מעמדי התפילה האלו הוקדשו לתפילה עבור התורמים למצוות פדיון שבויים - שיזכו לגמר חתימה טובה, לפרנסה טובה, לרפואה שלימה ולזיווגים הגונים.


את המעמדים בציון הרשב"י במירון ובציון התנא יונתן בן עוזיאל בעמוקה ערכו עשרה תלמידי חכמים המתגוררים בעיה"ק צפת. בצד אחר של העולם, באוקראינה, נערך באותה השעה מעמד תפילה נוסף על ידי שליחי יד לאחים בציון רבי לוי יצחק מברדיטשוב – סנגורן של ישראל.

 

 

ביד לאחים מבקשים להדגיש כי במידת הצורך, ימשכו התפילות בל"נ מידי ערב חודש, חודש חודש עד לבוא הישועה.


יצוין, כי מיד עם הפרסום הראשוני על מעמדי התפילה הצפויים, הוצף המוקד המיוחד שנפתח ביד לאחים, בפניות רבות מכל רחבי העולם היהודי. רבים מהפונים סיפרו בהתרגשות על ישועות שראו לאחר מעמדי התפילות של יד לאחים בשנה שעברה, שנערכו עבור חתימה טובה, פרנסה, רפואה וזיווגים.

 

צפו: ההיכרות עם ארבעת המינים, מה עושים בסוכה ומה המצווה העיקרית של חג הסוכות

 

שחקני ערוץ 'יהדותון' - ערוץ סרטונים ביוטיוב שנועד לתת מענה לכל המבקש להכיר מצוות חשובות ומרכזיות ביהדות – מציגים שני סרטונים מושקעים הקשורים לחג הסוכות שיכנס בעז"ה ביום ראשון הקרוב, י"ד בתשרי (23.9).

בסרטון הראשון הם מציגים את הסוכה: מהי הסוכה, איך בונים אותה, מה עושים בתוכה ומה המצווה העיקרית של החג:

 בסרטון השני, הם מכירים לנו את ארבעת המינים – מי הם, איך נוטלים אותם ולמה:


 

גם אם אתם שומרי מסורת ומכירים היטב את פרטי החגים, אין ספק שהסרטונים האלו יוכלו להמחיש לכם או לילדיכם טוב יותר את משמעות החג.

והעיקר שיהיה חג שמח!

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100